twój koszyk:

Aktualnie: 0 produktów

Wartość: 0 zł

biuro@bramy-rozkoszy.pl 784 071 764 42743516
http://bramy-rozkoszy.pl/
Strona główna » Aktualności » Feromony w sporcie

Feromony w sporcie

Feromony w sporcie

Sport w każdym wydaniu czy to amatorskim czy też profesjonalnym wymaga od organizmu wytężonej pracy fizycznej. Chcąc zwiększyć swoją wydolność stosujemy różnego rodzaju diety oraz niekiedy substancje wspomagające, aby nasze ciało zdolne było do jeszcze większych obciążeń. Nic jednak nie dzieje się bez przyczyny. Stosowanie tak zwanego dopingu wpływa negatywnie na nasze zdrowie w dłuższej perspektywie czasu, dlatego warto poszukać czegoś, co wpłynie pozytywnie na naszą wydolność i będzie w zgodzie z organizmem.

A może feromony?

 

Pomimo braku jasnego i niepodważalnego stanowiska naukowców odnośnie obecności feromonów w ludzkim organizmie nie znajdziemy także opinii, które stanowczo zaprzeczają tej teorii. Pojawiły się jednak opinie oraz wnioski mówiące o tym, że feromony mają dobroczynny wpływ na zwiększenie wydolności naszego organizmu. Dowodem na to są przeprowadzone kilka lat temu w USA badania na grupie mężczyzn, które wykazały wzrost ich siły nawet do 10 procent po wdychaniu substancji zwanych feromonami. Co więcej zbadano również masę, jaką osoby badane są w stanie podnieść - tutaj wzrost jest jeszcze bardziej imponujący - do 20 procent. Ilość powtórzeń w danym cyklu ćwiczeń uległ również zwiększeniu od 5 do 20 procent.

 

To jednak nie koniec pozytywnych wniosków, które dostrzegli naukowcy u osób badanych - wdychanie feromonów znacznie zredukowało lub też nawet całkowicie zlikwidowało stany zapalne dróg oddechowych oraz oskrzeli, które są częstą przypadłością sportowców.

 

Pomimo ostrożności naukowców w wyrokowaniu, że feromony mają dobroczynny wpływ na wydolność naszego organizmu, ich wyniki badań w sposób jasny pokazują potencjał tych związków. Czy zatem amatorsko czy też wyczynowo uprawiamy sport, substancje te można z powodzeniem stosować jako środki mające pozytywny wpływ na nasz organizm i jego funkcjonowanie.